مفتخریم شرکت مهندسی رعدآب جنوب را به عنوان یک مجموعه پیشرو در صنعت آب و آب‌شیرین‌کن و با سابقه بیش از 24 سال فعالیت به حضورتان معرفی نمائیم. 

اطلاعات تماس

021-88567039 , 021-88563410 , 021-88567358 , 021-88567497

تهران سعادت آباد، خیابان علامه جنوبی، کوچه 28 شرقی، پلاک 2، طبقه اول و دوم

info@raadab.com

دستگاه‌های آب شیرین‌کن بندر ترکمن و شهر گمیشان

آب و فاضلاب گلستان
در دست اقدام از تاریخ ۱۳۹۳/۰۸/۲۵

شرکت رعدآب جنوب طی قراردادی در سال 1393 با شرکت آب و فاضلاب استان گلستان، تآمین 7600 مترمکعب در شبانه روز آب شرب شهر بندر ترکمن و گمیشان به روش BOO را در اختیار داشته که براساس این قرارداد آب ورودی از منابع آب زیرزمینی و لب شور موجود در سفره های آب زیرزمینی منطقه تأمین می گردد.
این واحد پس از ساخت و فراز و نشیب فراوان برای طراحی سیستم پیش تصفیه سرانجام در بهمن ماه 1396 به بهره‌برداری رسید. با توجه به احساس نیاز در شهر بندر ترکمن و گمیشان، افزایش 25% ظرفیت تولیدی به این شرکت ابلاغ شد که در خرداد 1397 ظرفیت این سایت به 9500 مترمکعب در شبانه روز رسید.
تشکیلات زمین شناسی دشت ترکمن (ترکمن صحرا) عمدتا ماسه های خیلی ریز سیلتی و رس ماسه دار با نفوذ پذیری نسبی خیلی ضعیف می باشد. شرکت رعدآب جنوب جهت تأمین آب خام ورودی به واحدهای RO، نیاز به حفر حلقه های چاه عمیق در این منطقه داشته است. آب برداشت شده از این چاه ها به دلیل ساختار زمین شناسی و نزدیکی به دریای خزر از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است که این مسئله، طراحی پیش تصفیه را با چالش روبرو کرده است. در این راستا، برای اولین بار در ایران از فیلترهای سرامیکی برای پیش تصفیه RO استفاده گردید.

استان گلستان دارای متنوع ترین طبیعت در بین استان های کشور بوده و در پهنه این استان در مسافتی کوتاه می توان انبوه ترین جنگلها ، کوه های صعب العبور، دشت زیبای گرگان و خشک ترین بیابانهای کشور را دید. محدودیت منابع آبی خصوصاً در مناطق شمال و شمال غربی استان گلستان موجب گردید که شرکت آب و فاضلاب استان گلستان تامین آب شرب سالم و بهداشتی بندر ترکمن و شهر گمیشان را طی مناقصه ای به شرکت مهندسی رعد آب جنوب واگذار نماید .
پتانسیل منابع آبی سطحی و زیر زمینی استان گلستان حدود 2/5 میلیارد متر مکعب می باشد ، این در حالیست که مجموع نیاز آبی استان در بخشهای صنعت، کشاورزی و آب شرب حدود 7 میلیارد متر مکعب محاسبه گردیده است و این بدان معنی است که نیاز آبی استان بیش از منابع آبی موجود می باشد و تنها راهکار برون رفت از این مشکل استفاده از آبهای نا متعارف شور (آب دریا) و آبهای لب شور (آب زیر زمینی) که خوشبختانه این آبها به وفور در استان موجود می باشد .

آدرسجاده بندرترکمن به کردکوی – قبل از روستای نیازآباد
خریدارشرکت آب و فاضلاب استان گلستان بر اساس قرارداد تضمین خرید 7600 متر مکعب در شبانه روز به روش BOO
مشخصات فنیظرفیت: 3 دستگاه آب شیرین کن Ro هر یک به ظرفیت 2550 متر مکعب
آب خام: چاه های آب لب شور منطقه
میزان سرمایه گذاری90،100،000،000 ریال
زمان بهره برداریواحد 1 و 2 از بهمن 1396 و واحد 3 از خرداد 1397

برای شروع آماده هستید؟