مفتخریم شرکت مهندسی رعدآب جنوب را به عنوان یک مجموعه پیشرو در صنعت آب و آب‌شیرین‌کن و با سابقه بیش از 24 سال فعالیت به حضورتان معرفی نمائیم. 

اطلاعات تماس

021-88567039 , 021-88563410 , 021-88567358 , 021-88567497

تهران سعادت آباد، خیابان علامه جنوبی، کوچه 28 شرقی، پلاک 2، طبقه اول و دوم

info@raadab.com

فلوریده‌کردن آبهای همگانی – فیل در اتاق

گزارشی از انگلستان نشان میدهد که فلورید بایستی به مقادیر بیشتری آب آشامیدنی اضافه شود ولی متاسفانه هر کسی آن را قبول ندارد.

آنجا یک فیل در اتاق است. البته به لحاظ ادبیاتی این قضیه صحت ندارد. این مسئله کمی عجیب می نماید و مدافعان حقوق حیوانات نباید به من شک کرده و از این موضوع بر آشفته شوند. مسئله خیلی تئوریکی که من در مورد آن می‌خواهم صحبت کنم البته فلورید یا فلوراید است که در واقع سود حاصله از اضافه کردن فلورید به منابع آب است. مطمئنا” این موضوع بحث برانگیز خواهد بود.

گزارشی از مرکز سلامت جامع انگلستان (PHE) که در ماه مارچ شروع شد گفته است که ارتقا سلامتی دندانها با اضافه کردن فلورید به منابع بیشتری از آب آشامیدنی در این کشور میسر است. آنها مشخص می کنند که سطح فلورید بایستی یک میلی گرم در لیتر باشد. ماکزیمم مقدار فلورید می تواند 1.5 میلی گرم در لیتر باشد.

عملیات فلوریده کردن در کشورهایی مثل استرالیا و آمریکا مرسوم است. انگلستان از جمله معدود کشورهائیست که فلورید را به آب آشامیدنی اضافه می کند. از نظر تاریخی ، در اوایل قرن بیستم میلادی بود که سطوح پایین تر پوسیدگی دندان با مقدار فلورید موجود در آب رابطه پیدا کرد.

در آمریکا برای اولین بار برنامه فلوریده کردن در سال 1945 در شهر میشیگان آغاز شد. قریب به 20 سال بعدیعنی در سال 1964 ،همین برنامه در شهر بیرمنگام انگلستان اجرا شد.

امروزه بالای 200 میلیون ساکنین آمریکایی آبی را که با مقدار فلوراید منطبق شده است می نوشند در مقایسه با 6 میلیون نفر در انگلستان.

در این گزارش PHE می گوید که خرابی دندان در 5 ساله ها 28 درصد کمتر از مناطقی است که فلورید در آب استفاده نمی کنند.

از زمان فلوریده کردن آب شایعات و مناقشات بسیاری از سوی کمپینها به راه افتاده است. گروه کمپین آمریکایی – معروف به شبکه اجرایی فلورید- می گوید که این پروسه غیر اخلاقی است و ادعا می کند که فلورید در گروه داروهای مخدر است و در صورت استفاده باید از مردم رضایت گرفت.

یک مدعی علیه در گروه wwi LinkedIn عصبانیت خود را اینگونه بیان می کند:

سیستم های عمومی آب آشامیدنی داروخانه نیستند و اپراتورهای تصفیه خانه داروخانه‌چی نیستند.

PHE به نگرانیهای بهداشتی در این گزارش اشاره می کند و خاطر نشان می کند که هیچ نشانه هایی از آسیب به سلامت در حوزه فلوریده کردن آب دیده نشده است.

سازمان رفاه عمومی (آب ترنت سورن) گفته که نمی تواند نظری در مورد فلوریده کردن آب داشته باشد چون عملکردهایش زیر نظر نهادهای راهبردی بهداشت است. تامس واتر جواب داده که این مسئله ای نیست که آنها راجع به آن نظری داشته باشند چونکه بوسیله نهادهای راهبردی سلامت به خدمت در آمده اند.

سازمان آب و برق خود را وارد این ماجرا نکرده است. آنها برای دفاع از خود در روز اول آوریل 2013 مسئولیت طرح فلوریده کردن آب را به وزارت امور خارجه در امور بهداشت و درمان انگلستان واگذار کردند.

پر واضح است که این فیل قصد ترک کردن این اتاق را ندارد.

منبع: waterworld

نویسنده

Raad-admin